Puls Biznesu: „Co nas czeka” na rynku złota
Czy warto dziś mówić o złocie? Zdecydowanie tak! W ostatnich miesiącach rynek złota bije rekordy, a jego cena osiąga historyczne szczyty – komentuje Michał Tekliński, ekspert rynku złota Goldsaver.pl z Grupy Goldenmark, w wydaniu Pulsu Biznesu z 4 marca.
Opublikowano
4/3/2025

Autorzy
.jpg)
Marcin Obłoza
PR Manager
tel: +48 571 206 661
email: biuroprasowe@goldenmark.com
Dziękujemy że chcesz być z nami na bieżąco!
Coś poszło nie tak...
Powiązane wpisy

Analizy eksperta rynku złota
10/2/25
Złoto bije rekordy: niepewność geopolityczna i banki centralne napędzają popyt i ceny
Złoto osiąga nowe rekordy cenowe, przekraczając poziom 2900 dolarów za uncję, a niektóre banki, jak Citi, przewidują osiągnięcie bariery 3000 USD/oz w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Na niewidziane dotąd pułapy kruszec wzbija się także w złotówkach. Obecnie ATH w naszej walucie ociera się o 12 000 PLN/oz.

Nowy rekord cen złota napędzany strachem przed wojną celną
Cena złota na samej końcówce stycznia wyznaczyła nowe ATH na poziomie 2812 USD za uncję. Rekord ten został pobity już w pierwszych dniach lutego, pokonując pułap 2830 dolarów.

W Londynie brakuje złota, a Fed “rekalibruje” swoją politykę. Jest też nowe ATH!
Wzrost popytu na złoto w USA, spowodowany obawami przed cłami importowymi, doprowadził do deficytu tego kruszcu w Londynie i problemów z płynnością na rynku. Z kolei amerykański Fed utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, co wywołało krótkotrwałą presję spadkową na cenę królewskiego metalu. Potem jednak złoto odbiło w górę, osiągając nowe all-time high - zarówno w dolarze, jak i złotówce.

Analizy eksperta rynku złota
27/1/25
Złoto na fali wzrostów. Po zaprzysiężeniu Trumpa na rynku zapanował chaos
Złoto zyskuje na fali rynkowego zamieszania po inauguracji i pierwszych decyzjach nowego prezydenta USA. W obawie przed cłami, importerzy ściągają do Stanów Zjednoczonych kruszec z Londynu, a cena metalu zbliżyła się do ATH po tym, jak Japonia podniosła stopy procentowe.

Analizy eksperta rynku złota
20/1/25
3 scenariusze dla złota na 2025 rok
Niepewność rynkowa i geopolityczna, a także apetyt banków centralnych sprawiły, że miniony rok był dla złota wyjątkowo korzystny. A jakie scenariusze rysują się przed królewskim kruszcem na nadchodzące miesiące i co może okazać się “czarnym łabędziem” 2025 roku?

Analizy eksperta rynku złota
13/1/25
Polska złotą potęgą, a w Chinach wrócił apetyt na kruszec
W całym 2024 roku Narodowy Bank Polski kupił blisko 90 ton kruszcu. To oznacza, że zbliżamy się do założonego przez NBP celu 20% udziału złota w aktywach rezerwowych naszego kraju. Do regularnych zakupów wrócił też Ludowy Bank Chin, który w grudniu zwiększył swoje rezerwy o 10 ton złota.