Złoto zyskuje na słabości amerykańskiego dolara

Opublikowano
20/4/2023
Złoto zyskuje na słabości amerykańskiego dolara
Autorzy
Dziękujemy że chcesz być z nami na bieżąco!
Coś poszło nie tak...
Udostępnij wpis

Złoto utrzymuje się już powyżej poziomu 2 tys. USD. Król Metali jeszcze w marcu przebił ten próg, jednak wtedy był to chwilowy wyskok.

W serwisie StrefaInwestorow.pl pojawił się artykuł o przyczynach ostatnich wzrostów ceny złota. W tekście wypowiada się nasz ekspert.

Niemal od początku kwietnia złoto utrzymuje się na poziomie powyżej 2 000 dolarów za uncję, notując jedynie chwilowe spadki kursu poniżej tej psychologicznej granicy, a momentami zbliżając się wręcz do historycznego rekordu z 2020 roku, gdy uncja wyceniana była na 2 060 USD. Ostatnie wzrosty kruszcu to pokłosie kryzysu bankowego i osłabiania się amerykańskiego dolara, z którym królewski metal jest odwrotnie skorelowany – komentuje Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark.

Ekspert Goldenmark tłumaczy również, że dla dalszego kształtowania się cen złota kluczowe będzie majowe posiedzenie Fedu.

W zależności od działań Rezerwy Federalnej, mogą pojawić się krótkoterminowe wahania kursu dolara, które z kolei wpłyną na to, że złoto będzie tanieć lub drożej. Jednak w dłuższej perspektywie spodziewamy się, że cena złota będzie zmierzała w stronę 2 100 USD za uncję – wskazuje Michał Tekliński.