Wernisaż wystawy portretów DNA w Warszawie na inaugurację projektu DNAArt

Wernisaż wystawy portretów DNA w Warszawie na inaugurację projektu DNAArt

W czwartek 17 listopada o godzinie 19, w warszawskim salonie Goldenmark, rozpocznie się wernisaż wystawy, w ramach której będzie można obejrzeć niepowtarzalne portrety DNA stworzone na bazie materiału genetycznego. Ekspozycja inauguruje przedsięwzięcie DNAArt — jego celem jest wsparcie prac Fundacji Badań i Rozwoju Nauki nad projektem bionicznej trzustki 3D, która zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy.

W salonie Goldenmark przy placu Konstytucji 6 w Warszawie, w ramach ekspozycji zobaczymy 8 unikatowych portretów DNA. Wśród sportretowanych znalazły się osoby ze świata nauki, sztuki, kultury i biznesu oraz działacze społeczni: prof. Michał Wszoła, Jerzy Owsiak, prof. Wiesław Łuczaj (aka Mark Starel), Tadeusz Mysłowski, Robert Szaj, Anna Ossowska, dr Katrina Sadrak i Maciej Łysiak.

Wystawa inauguruje przedsięwzięcie DNAArt, którego celem jest wsparcie Fundacji Badań i Rozwoju Nauki rozwijającej projekt bionicznej trzustki 3D— rewolucyjnej na skalę światową terapii leczenia cukrzycy typu 1. Ekspozycję można będzie oglądać w salonie Goldenmark do 17 grudnia 2022 roku.

Artykuł na temat wernisażu DNAArt można znaleźć na portalu Onet.pl: https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/wernisaz-wystawy-portretow-dna-w-warszawie-na-inauguracje-projektu-dnaart/wjb1g5v