Spider’s Web: Jak uciec przed inflacją i nie stracić, trzymając gotówkę w banku? Trzeba kupić złoto

Spider’s Web: Jak uciec przed inflacją i nie stracić, trzymając gotówkę w banku? Trzeba kupić złoto

Wzrost wartości złota i liczby transakcji z tym kruszcem roli głównej nabiera tempa. Na rozkołysanym morzu finansowym teraz to najbezpieczniejsza przystań dla coraz większej liczby podmiotów – czytamy w serwisie Spider’s Web. W artykule cytowane są dane Grupy Goldenmark.

„Jak uciec przed inflacją i nie stracić, trzymając gotówkę w banku? Trzeba kupić złoto” – to tytuł artykułu opublikowanego w sobotę 24 kwietnia 2021 roku w serwisie spidersweb.pl. Czytamy w nim, że firmy coraz bardziej inwestują w złoto, bo w ten sposób lokują nadwyżki na kontach, by chronić kapitał przed inflacją w sytuacji obniżki stóp procentowych i zupełnej nieopłacalności trzymania środków na lokatach bankowych.

Autor artykułu powołuje się w nim na dane Grupy Goldenmark:

Eksperci z Grupy Goldenmark wyliczają, że porównując firmowe zamówienia na złoto i srebro między okresem styczeń-październik 2020 r. a październik-styczeń 2021 r. odnotowali aż czterokrotny wzrost. Najczęściej wybieranymi produktami są sztabki, monety jednouncjowe oraz sztabki 100 g. I chociaż tego typu wzrosty obserwowane są od początku pandemii – to teraz ten trend tylko się nasila. Wszystko przez to, że dla wielu inwestorów, ale też osób prywatnych złoto w tych nerwowych czasach jest najlepszym kierunkiem ucieczki.

Pełną treść artykułu można znaleźć tu: https://spidersweb.pl/bizblog/zloto-wzrost-ceny/