Rzeczpospolita: Pobijemy rekord złotych zakupów

Rzeczpospolita: Pobijemy rekord złotych zakupów

Wysoka inflacja i wojna za wschodnią granicą napędzają inwestycje w złoty kruszec, którego inwestycyjna sprzedaż może w tym roku przekroczyć 18 ton, czyli o 4 tony więcej niż w 2021 r. – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”. W artykule wypowiada się nasz ekspert Michał Tekliński, cytowane są także szacunki Goldenmark dotyczące popytu na złoto.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, złote zakupy podbija najwyższa od lat inflacja, niepewność związana z wojną w Ukrainie, a także załamanie na rynku mieszkaniowym.

– Część osób, które wcześniej inwestowały na rynku nieruchomości, teraz interesują się inwestycjami w złoto, a spadek jego notowań traktują jako okazję do tańszych zakupów – mówi Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w grupie Goldenmark. – Szacujemy, że sprzedaż złota przekroczy nawet 18 ton, pomimo że końcówka roku, która zawsze była okresem wzmożonej aktywności, teraz jest nieco poniżej oczekiwań; nie widzimy tradycyjnego złotego rajdu św. Mikołaja – twierdzi Tekliński.

Cały artykuł znajdziecie zarówno w papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej”, jak i na portalu Rp.pl: https://www.rp.pl/finanse/art37662421-polacy-bija-rekord-zakupow-zlota-4-tony-wiecej-niz-w-2021