Newsweek: Wirus i wielkie zakupy

Newsweek: Wirus i wielkie zakupy

Dom, mieszkanie, auto marki premium, złote krugerrandy albo burgund z renomowanej winnicy – zamożni Polacy wydają na potęgę, byle nie zwariować w czterech ścianach w pandemii i uciec od galopującej inflacji – czytamy w najnowszym numerze tygodnika Newsweek. W artykule wypowiada się Michał Tekliński, ekspert Grupy Goldenmark.

„Pieniądze w pandemii. Wirus i wielkie zakupy” to tytuł artykułu okładkowego z najnowszego (16/2021) numeru tygodnika Newsweek. We fragmencie dotyczącym metali szlachetnych czytamy m.in. że w poprzednich latach sprzedawało się w Polsce po 5-6 ton złota inwestycyjnego, a w minionym roku niemal dwa razy więcej, choć kruszec podrożał o 30 procent.

Jak informuje Newsweek, popyt osób prywatnych koncentruje się na tzw. monetach bulionowych, zwłaszcza tych o wadze 1 uncji (ok. 31 gramów).

Największym zainteresowaniem cieszyły się Australijskie Kangury, Wiedeńscy Filharmonicy, krugerrandy oraz Kanadyjskie Liście Klonowe – twierdzi cytowany w artykule Michał Tekliński z Grupy Goldenmark.

Nasz ekspert mówi także:

Wedle naszych szacunków cały rynek złota w Polsce w I kwartale wzrósł o około 15 proc. w porównaniu z kwartałem sprzed roku. Ostrożnie zakładamy, że II kwartał może przynieść nawet 25-proc. wzrost.

Artykuł jest dostępny także w internecie:

https://www.newsweek.pl/biznes/pieniadze-w-pandemii-dla-bogatych-czas-pandemii-to-przede-wszystkim-wielkie-zakupy/tspb1mc