Mennica Wrocławska z nowym e-sklepem

Mennica Wrocławska z nowym e-sklepem

Lider rynku złota w Polsce wprowadził nową platforme e-commerce pod adresem mennicawroclawska.pl. Nowy sklep ma jeszcze lepiej odpowiadać na misję firmy, którą jest ciągłe zwiększanie dostępności fizycznego złota.

Mennica Wrocławska od kilku lat notuje przychody rzędu 200 mln złotych rocznie. Oznacza to, że sklep internetowy należy do największych platform e-commerce w Polsce, pod względem wolumenu sprzedaży. – Nowa platforma była dla nas sporym wyzwaniem, ze względu na skalę projektu i ambicję wprowadzenia nowych standardów w sprzedaży złota w Internecie – mówi Maciej Zych, dyrektor marketingu w Mennicy Wrocławskiej.

Większość sklepów internetowych sprzedających złote i srebrne sztabki czy monety, nie podąża za nowymi trendami w e-commerce. Nowy sklep Mennicy Wrocławskiej wprowadza do świata złota trendy znane z najbardziej popularnych e-sklepów w polskim i światowym Internecie.

Do realizacji sklepu Mennica Wrocławska zdecydowała się wybrać znaną z dużych projektów e-commerce agencję interaktywną Divante. – O naszym wyborze zdecydowało przede wszystkim doświadczenie w dużych realizacjach i dostęp do czołowych specjalistów w branży – tłumaczy Maciej Zych.

Sklep mennicawroclawska.pl jest oparty na sprawdzonym silniku Magento, który jest używany na całym świecie przez wiele czołowych sklepów internetowych. Nowością dla klientów Mennicy Wrocławskiej jest sposób prezentacji oferty, między innymi poprzez pojawienie się kolekcji, które mają ułatwić znalezienie powiązanych produktów oraz być inspiracją podczas zakupów.