Interia Biznes: Złoto i srebro podrożeją, ale pod jednym warunkiem

Interia Biznes: Złoto i srebro podrożeją, ale pod jednym warunkiem

Złoto i srebro są dziś dużo tańsze niż w szczycie marcowej paniki rynkowej wynikającej z napaści Rosji na Ukrainę. Od tamtej pory uncja „żółtego metalu” potaniała z 2060 do 1720 dolarów, a uncja srebra z 27,50 do 18,30 dolara. Jeśli jednak w najbliższym czasie amerykański bank centralny, zaniepokojony symptomami recesji, obierze nieco łagodniejszy kurs w polityce monetarnej, metale szlachetne mogą znów podrożeć.

W serwisie Interia Biznes pojawił się artykuł na temat obecnej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Wypowiada się w nim m.in. Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark.

Złoto, podobnie jak srebro, jest dobrym pomysłem na to, jak zabezpieczyć choćby część swojego majątku w czasach wysokiej inflacji towarzyszącej wojnie w Ukrainie, wywołanej także przez dodruk pieniądza i niskie stopy procentowe – twierdzi nasz ekspert, cytowany w materiale.

Cały artykuł można znaleźć tutaj: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-metale-szlachetne-zloto-i-srebro-podrozeja-ale-pod-jednym-wa,nId,6180439